J-Rockett-Airchild-Six-Sixty Kompresör Pedal

J. Rockett AirClid Sixty, J. Rockett Audio Designs tarafından üretilen bir kompresör pedalıdır. Bu pedal, vintage stüdyo ekipmanlarından ilham alarak tasarlanmıştır ve özellikle elektro gitar performanslarında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. AirClid Sixty, sesi sıkıştırarak daha dengeli ve odaklanmış bir ton elde etmenize olanak tanır. Ayrıca, sahip olduğu kontrollerle (Attack, Release, Ratio ve Output) kullanıcıya geniş bir ton ayarlama imkanı sunar. Bu pedal, müzisyenlere dinamik bir ton kontrolü ve kararlı bir performans sağlamak için tasarlanmıştır.

J. Rockett, ses ekipmanları alanındaki uzmanlığını bir kez daha kanıtlıyor ve Beatles kayıt oturumlarında kullanılan bir stüdyo efsanesinin performansını hedefliyor. Airchild Six Sixty adlı yeni pedalını tanıttı.

Bu kullanışlı pedalın piyasaya sürülmesiyle, J. Rockett, klasik bir stüdyo kompresöründen ilham alan ve şirketin “şimdiye kadar yapılmış en iyi kompresör” olarak tanıttığı “ses imzasını” kanalize etmeye çalışan son şirketlerden biri oluyor.

Özellikle, Airchild Six Sixty, markanın belirttiği gibi, stüdyo efsanesi Fairchild 660 raflı ünitesinden ilham alıyor ve bunun yanı sıra 670 sıkıştırıcı eşliğinde bir stüdyo efsanesi olarak yer alıyor.

Bu amiral gemisi tüp tabanlı tek kanallı ses kompresörü 1959’a dayanıyor ve orijinal olarak Les Paul tarafından bir kompresör/limiter inşa etmesi için görevlendirilen Rein Narma tarafından geliştirilmişti.

Sherman Fairchild daha sonra Narma’nın kompresör tasarımını lisanslayacak ve bu tasarım, sayısız klasik parçada yer alacak ve birçok stüdyoda yer alacak bir donanım haline gelecekti. Örneğin, Abbey Road Stüdyoları’nda bulunabilir ve Beatles’in kayıt oturumlarında kullanılmıştır.

Bu kayıt geçmişi ve fiziksel Fairchild 660/670 kompresörlerinin nadirliği nedeniyle, orijinal üniteler vintage ekipman piyasasında uçuk fiyatlara satılmaktadır ve J. Rockett, bazı örneklerin 100.000 dolardan fazla satabileceğini belirtmektedir.

Bu birim, “660’nın klasik kükremesini” yeniden oluşturarak harmonik zenginliği artırır ve geçici dönüşümleri düzeltirken tüm spektrumu “ezmeksiz” bir şekilde işlemeye çalışır.

Kullanım kolaylığı açısından, geleneksel Karışım ve Eşik kontrolleri Çıkış ve Ton düğmelerinin altında yer alır, bu da aynı anda yüksekleri artırıp düşükleri kesen bir Tilt-EQ parametresi olarak hizmet verir.

Tonlar açısından, J. Rockett, özellikle Lowell George’un kayma tonlarına ve Mark Knopfler’in öncü ve ritim tonlarına dikkat etmiştir.

Fonksiyonel olarak, üst monteli girişler ve çıkışlar pedal tahtası dostu yapar ve J. Rockett ayrıca Airchild Six Sixty’nin “bir tank gibi inşa edildiğini” belirtir.

Fiyat açısından, orijinal üniteye kıyasla çok daha uygun bir fiyat olan 229 dolara satılmaktadır.

Daha fazla bilgi için J. Rockett web sitesine gidin.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyacağız

Bir cevap bırakın

Gitarlar.com
Logo
Yeni Hesap Açın
Öğeleri karşılaştırın
  • Toplam (0)
Karşılaştırma
0