KOZMOS IC-100 NA / Natural Klasik Gitar

Kozmos IC-100 serisi klasik gitarlar, başlangıç seviyeli bir gitar olarak uygun ve ulaşılabilir fiyatıyla sunuluyor. Bu gitarların yapımında kullanılan işçilik ve materyal kalitesi, gitara başlangıçta karşınıza çıkabilecek tüm sorunları ortadan kaldırmaktadır. Bu modelin gövdesinin arka ve yan kısımlarında kullanılan beyaz sedir ağacı ailesinden olan Mendi ağacı, gitarınızın bas seslerinde ve en yüksek frekanslı seslerinde dengeli ses seviyesini sağlayacaktır. Birçok klasik gitar için kullanılan ön ses tahtası seçimi olan Ladin, geniş bir dinamik aralık oluşturur ve çok yönlü bir çalım stili aralığını barındırır.

Başlangıç seviyesi veya yarı-profesyonel gitarların çoğunda bile bulunmayan sap içerisine yerleştirilmiş çelik mil, size uzun yıllar boyunca formu bozulmadan çalabilmenizi sağlayacaktır. Sap içerisindeki bu çelik mil sayesinde gitarınız ısı ve nem farklılıklarına maruz kaldığında kolayca ayar yaparak, istediğiniz formda tutabilmenize imkan verecektir. Klasik gitar konusunda son derece seçici olan gitaristlerin bile sevebileceği rahat ve ergonomik sap formu sayesinde, en zor pozisyonlarda bile kullanıcıya rahat çalım imkanı sağlayabilmektedir. Gitarın ön ve arka kapaklarını çevreleyen siyah renkteki binding işçiliği, kusursuzca sap işçiliğinde de kullanılarak gitarınıza çok daha şık ve zarif bir görünüm kazandırmaktadır.

Gövde üzerinin tamamına uygulanan UV-Satin olarak adlandırılan cila işçiliği; pürüzsüz ve mat görünümlü gövdesinin en iyi şekilde titremesini sağlamanın yanında, günlük kullanımlarınızda oluşabilecek kir ve dış etkenlere karşı gitarınızın ağaçlarını koruyabilmektedir. Uzun süreli performanslarınız göz önüne alınarak tasarlanmış nikel akort burguları, uzun süreli olarak akordunuzu doğru şekilde tutabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Gövde Boyu4/4 (Tam Boy)
Ön AğaçLadin Kaplama
Gövde AğacıMindi Ağacı
Sap AğacıKoyu Kırmızı Meranti Ağacı
KlavyeEndüstriyel Gül Ağacı
Alt KöprüEndüstriyel Gül Ağacı
CilaUV-Satin / Mat Yüzey
Alt ve Üst EşikBeyaz Plastik
Akort BurgularıNikel / Krom Standart 3 Sıralı Akort Burgusu

Etiketler:

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyacağız

Bir cevap bırakın

Gitarlar.com
Logo
Yeni Hesap Açın
Öğeleri karşılaştırın
  • Toplam (0)
Karşılaştırma
0