Bourgeois Guitars Touchstone Signature


Bourgeois Guitars, Touchstone serisine yeni bir modelle katılıyor: Touchstone Signature, geçmişteki akustik gitarlara saygı gösteren tarihsel bir model.

Dreadnought ve OM varyasyonlarında sunulan bu yeni eklem, torrefied ton ağacı üstü ve Madagaskar gül ağacı yanları ile dikkat çekiyor.

Firma kurucusu Dana Bourgeois, torrefaksiyon işleminin “ahşabın hücresel yapısını değiştirdiğini” belirtiyor ve bu da ahşabın görünümünü yaşlandırarak ve ürettiği sesi geliştirerek özellikle kuru, eski bir tona sahip olmasını sağlıyor.

Gitar, diğer detaylarda Adirondack ladin kullanıyor ve ebano klavyesi üzerindeki tarihsel ilhamlı marqueteriler ve inleyler ile zarafet katıyor.

25.5″ ölçek uzunluğuna sahip akustik, özellikle özgün bir şekilde altın Schaller Grand akort cihazları ve ebano köprüleri ile dikkat çekiyor.

Önemli bir şekilde, Touchstone Serisi, Maine merkezli gitar yapımcıları ile Eastman Guitars arasındaki bir işbirliği olarak ortaya çıktı.

Bu işbirliği, Signature üstlerinin Bourgeois atölyesinin kalbinde inşa edilmesini ve elde seslendirilmesini sağlıyor. Ardından, bu üstler, Çin’deki Eastman tesislerinde var olan gövdelerle eşleştiriliyor.

Yeni gitar hakkında Bourgeois şunları söylüyor: “Günümüzdeki estetik işlemler her zaman geleneksel klasiklerle uyumlu değildir, bu yüzden sadece ahşap kenarları ve tarihsel ilhamlı marqueteriler ve inleyler tercih ettim.

“Daima sadece gitar üreticileri olarak değil, enstrümanlarımızı çalanların yaratıcı yolculuğunda ortaklar olarak düşündüm,” diye ekliyor marka CEO’su Christopher Fleming. “Dana’nın imza tasarımı, kullanışlılık ve zarafetin kesişiminde duruyor ve bu gitarın bir sanatçıya gerçek değer sağlamanın özünü yansıttığına inanıyorum.

Bu yeni gitarlar, Touchstone Serisi’nin her geçen gün genişleyen yelpazesini genişletiyor ve Eylül ayında Country Boy akustiğinin gelmesiyle daha da güçlendirildi.

Her iki model de 3.999 dolarlık bir fiyatla satılıyor.

Daha fazla bilgi için Bourgeois Guitars’a başvurun.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyacağız

Bir cevap bırakın

Gitarlar.com
Logo
Yeni Hesap Açın
Öğeleri karşılaştırın
  • Toplam (0)
Karşılaştırma
0