Fender, Stratocaster ve Precision Bass’ını dijital aleme taşımak için Fortnite ile iş birliği yapıyor

Fender’ın dünyanın en büyük video oyunlarından biriyle iş birliği, iki zamansız modeli Fortnite’ın 221 milyon oyuncusuna getiriyor

Fender, iki zamansız enstrümanı, Stratocaster ve Precision Bass’ı Fortnite’a getirmek için Epic Games ile iş birliği yaptı.

Ücretsiz oynanabilen video oyunu, 221 milyonun üzerinde aktif oyuncusuyla dünyanın en popülerlerinden biri.

Daha önce Marvel, Disney ve Stranger Things gibi markalarla iş birliği yaparak tanınabilir karakterleri sanal savaş alanlarına getirdi. Ancak, bu en son iş birliği, bir enstrüman markasıyla olan ilk iş birliği.

Oyun içi eklentiler, Item Shop’ta mevcut ve Epic’in yeni müzik oyunu Fortnite Festival’de kullanılabilir. Aralık ayının başında piyasaya sürülen Fortnite Festival, kullanıcıların arkadaşlarıyla birlikte bir grup olarak veya solo olarak, Guitar Hero benzeri bir oyunda çalmasına olanak tanır.

Oyunda Jimmy Eat World, Darude ve Katy Perry tarafından çalınabilen şarkılar bulunuyor, ancak Fender markalı sanal enstrümanların eklenmesi işe gerçekçilik katıyor.

Fortnite’un Jam Sahnesi ise şarkı döngüleri, ton seçimleri ve tempoları kullanarak benzersiz şarkı karışımları oluşturmayı sağlayarak bir adım daha ileri gidiyor. Bu, Katy Perry’yi daha önce hiç olmadığı kadar başka bir tarza dönüştürmek için mükemmel bir fırsat.

Enstrümanlar ayrıca Fortnite’ın klasik Battle Royale formatında da mevcut. Daha önce Keanu Reeves’in ikonik John Wick karakteri olarak oynayabilirsiniz, ancak şimdi onu aktörün gerçek hayattaki düşkünlüğüne uyacak şekilde bir Precision Bass ile donatabilirsiniz.

Sanal enstrümanlar bir süredir oyundan bir parça olmuştur – zaten mevcut olan Opening Act gitarı, Strat ve Vox’un APC-1’inin bir karışımı gibidir – ancak lisanslı markaların ilk kez bir parçası olmasıdır.

Yıllar boyunca, Fortnite müzik endüstrisiyle verimli bir ilişki geliştirmiştir. 2019’da DJ Marshmello, oyun içinde izlenebilen ilk Fortnite konserini düzenledi. Travis Scott bir yıl sonra devraldı.

Geçen ay, Madonna, The Weekend ve Playboy Carti’nin iş birliği yaptığı Popular şarkısının videosu, oyunun Jam Sahnesi izleme platformu aracılığıyla prömiyer yaptı.

Epic Games, Fender ile olan en son ortaklığının “oyunun en köklü ve ileri düşünen markalarla çalışma taahhüdünü daha da sağlamlaştırdığını” söylüyor.

Oyuncular, Fender’ın sanal Strats’ını Siyah, Fiesta Red ve Lake Placid Blue bitişlerinde satın alabilirler. Precision bass ise Siyah, Buttercream ve Tidepool renklerinde sunulmaktadır.

Bir tanesine sahip olmak sizi 800 V-Bucks’a mal olacak, oyunun parası. Fortnite web sitesinden 8,99 dolar karşılığında 1.000 V-Bucks’lık bir kupon bulunmaktadır.

Bu, sanal enstrümanların yaklaşık olarak 7,20 dolar olduğu anlamına geliyor. Kesinlikle gerçek enstrümandan daha ucuz…

Daha fazla bilgi için, Epic Games’e başvurun.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyacağız

Bir cevap bırakın

Gitarlar.com
Logo
Yeni Hesap Açın
Öğeleri karşılaştırın
  • Toplam (0)
Karşılaştırma
0